Spotkania z rodzeństwem

Wyjątkowo szczęśliwe zrządzenie losu sprawiło, że cztery na pięć szczeniąt z miotu w którym przyszła na świat Livia, mieszka w tym samym mieście. Maluchy mają dość często okazję spotykać się na wspólnych zabawach. Ciężko mi wybrać kilka zdjęć, na których można zobrazować ich wspólne szaleństwa.

Bez wątpienia ulubieńcem Livii jest Pumba, ciężko choć na chwilę utrzymać psiaki w miejscu. Próba wspólnego spaceru to męczarnia, bo rodzeństwo chce się wyłącznie tłuc, nie ma nawet mowy o kulturalnej przechadzce. Początki nie były łatwe, Pumba odwiedził nas w domu i na dobry początek opróżnił całą miskę Livii, a po chwili rozpętała się regularna bijatyka i to nie na żarty. Szczenięta uspokoiły się dopiero na dworze i od tamtej pory bawią się już ładnie, a nie odpuszczą żadnej okazji, żeby się poszamotać.

Zupełnie inaczej wyglądają kontakty Livii z drugim z braci, Leonem. Pieski od początku bawią się grzecznie, bez agresji i warczenia. Niestety brat silniejszy jest od naszej suni, więc często to on jest górą, na szczęście w tym przypadku Liv akceptuje przewagę Leona i nie reaguje nerwami jak w przypadku poniżej 🙂

Ostatnim szczenięciem z rodzeństwa, które mamy pod ręką jest Lea. No i tutaj siostrzyczki niestety zachowują się jak typowe baby. Zaczyna się niewinną zabawą, ale kiedy tylko jedna z dziewcząt zaczyna mieć przewagę nad drugą, zaczynają się warki, zgrzyty i gryzienie na serio. Obie są zadziorne i żadna nie odpuszcza nawet jeśli ta druga nie ma już siły. Niestety w takiej sytuacji wspólne harce kończą się rozdzieleniem panien na smycze i wymianą (w założeniu zapewne) groźnych spojrzeń pomiędzy nimi.

Jak wspominałam ciężko zdecydować się na kilka ujęć, zwykle wszystkie ze zdjęć szczeniąt razem są wyjątkowe i zabawne.

Livia & Leondsc_0038

Livia & Pumbadsc_0051

Livia & Leondsc_0275

Od prawej Lea, Leon i Livia w towarzystwie Vasco, który na pewno na naszym blogu się jeszcze pojawi 🙂dsc_0328

Livia & Leonpiesly

Livia & Pumbadsc_0144

Livia & Pumbadsc_0276

Livia & Pumbadsc_0023

Po prawej Livia, na górze Lea, na Ziemi Pumba a na nim Leon 🙂dsc_0060

Livia & Pumba – dowód na to, że są tak samo upartedsc_0077

Plątanina piesków i smyczy 🙂dsc_0080

Leon & Liviadsc_0112

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s